ZW-35-09-G-T-400-220
Part Number:
ZW-35-09-G-T-400-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 105POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.220" (5.588mm)
Number of Positions :
105
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)