YTW-13-03-G-Q-300-150
Part Number:
YTW-13-03-G-Q-300-150
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.150mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
52
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)