MW-45-03-H-D-179-117
Part Number:
MW-45-03-H-D-179-117
Description:
1.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE MIC
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.296" (7.518mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.179" (4.547mm)
Number of Positions :
90
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)