YTW-38-10-G-Q-300-180
Part Number:
YTW-38-10-G-Q-300-180
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Length - Overall Pin :
0.614" (15.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.180" (4.572mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)