YTW-38-10-G-Q-375-100
Part Number:
YTW-38-10-G-Q-375-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Length - Overall Pin :
0.614" (15.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)