ZW-25-14-G-T-955-237
Part Number:
ZW-25-14-G-T-955-237
Description:
CONN BRD STACK .100" 75POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.238" (6.045mm)
Length - Stack Height :
0.955" (24.257mm)
Length - Tail :
0.237" (6.020mm)
Number of Positions :
75
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)