YTW-44-09-L-5-180-100
Part Number:
YTW-44-09-L-5-180-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
220
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)