YTW-33-06-L-6-387-090
Part Number:
YTW-33-06-L-6-387-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height :
0.387" (9.830mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
198
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)