TW-34-03-L-T-160-170
Part Number:
TW-34-03-L-T-160-170
Description:
CONN BRD STACK 2.00 102POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.200mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)