HW-15-20-S-D-867-SM-LC
Part Number:
HW-15-20-S-D-867-SM-LC
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height :
0.867" (22.022mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)