ZW-18-20-S-D-530-470
Part Number:
ZW-18-20-S-D-530-470
Description:
CONN BRD STACK .100" 36POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.462mm)
Length - Tail :
0.470" (11.938mm)
Number of Positions :
36
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)