TW-44-09-G-T-171-157
Part Number:
TW-44-09-G-T-171-157
Description:
CONN BRD STACK 2.00 132POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.128" (3.251mm)
Length - Stack Height :
0.171" (4.343mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Number of Positions :
132
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)