ZW-50-19-G-D-201-350
Part Number:
ZW-50-19-G-D-201-350
Description:
CONN BRD STACK .100" 100POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.779" (19.787mm)
Length - Stack Height :
0.201" (5.105mm)
Length - Tail :
0.350" (8.890mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)