YTW-17-10-S-Q-470-130
Part Number:
YTW-17-10-S-Q-470-130
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.014" (0.356mm)
Length - Stack Height :
0.470" (11.938mm)
Length - Tail :
0.130" (3.300mm)
Number of Positions :
68
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)