ZW-31-09-L-T-395-100
Part Number:
ZW-31-09-L-T-395-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 93POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
93
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)