ZW-27-19-S-T-950-250-LL
Part Number:
ZW-27-19-S-T-950-250-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 81POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.950" (24.130mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Number of Positions :
81
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)