ZW-32-19-G-D-270-215
Part Number:
ZW-32-19-G-D-270-215
Description:
CONN BRD STACK .100" 64POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.845" (21.463mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.215" (5.461mm)
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)