TW-35-07-F-T-200-275
Part Number:
TW-35-07-F-T-200-275
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.277" (7.036mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.275" (6.985mm)
Number of Positions :
105
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)