TW-34-02-F-T-160-100
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-34-02-F-T-160-100
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
102
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)