DW-33-12-S-T-675-011
Part Number:
DW-33-12-S-T-675-011
Description:
CONN HDR 99POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.675" (17.145mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
99
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)