YTW-25-07-G-Q-165-460
Part Number:
YTW-25-07-G-Q-165-460
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.165" (4.191mm)
Length - Tail :
0.460" (11.684mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)