YTW-30-07-S-Q-530-114
Part Number:
YTW-30-07-S-Q-530-114
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.450mm)
Length - Tail :
0.114" (2.900mm)
Number of Positions :
120
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)