YTW-24-07-S-5-160-440
Part Number:
YTW-24-07-S-5-160-440
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.151" (3.835mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.440" (11.176mm)
Number of Positions :
120
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)