TW-35-09-S-Q-195-150
Part Number:
TW-35-09-S-Q-195-150
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
140
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)