YTW-40-07-G-Q-410-171
Part Number:
YTW-40-07-G-Q-410-171
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.171" (4.350mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)