YTW-40-09-L-6-200-010
Part Number:
YTW-40-09-L-6-200-010
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.246" (6.248mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.010" (0.254mm)
Number of Positions :
240
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)