YTW-35-07-L-6-443-142
Part Number:
YTW-35-07-L-6-443-142
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height :
0.443" (11.252mm)
Length - Tail :
0.142" (3.600mm)
Number of Positions :
210
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)