TW-36-03-S-Q-225-118
Part Number:
TW-36-03-S-Q-225-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 144POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.192" (4.877mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
144
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)