YTW-50-05-L-5-340-090
Part Number:
YTW-50-05-L-5-340-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
250
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)