YTW-32-07-S-Q-490-100
Part Number:
YTW-32-07-S-Q-490-100
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.100mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
128
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)