YTW-44-06-G-Q-380-130
Part Number:
YTW-44-06-G-Q-380-130
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.163" (4.140mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.130" (3.300mm)
Number of Positions :
176
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)