YTW-46-05-G-Q-356-119
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
YTW-46-05-G-Q-356-119
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.356" (9.042mm)
Length - Tail :
0.119" (3.023mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
184
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)