YTW-13-07-S-5-535-090
Part Number:
YTW-13-07-S-5-535-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.535" (13.589mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
65
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)