YTW-26-04-L-Q-300-125
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
YTW-26-04-L-Q-300-125
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
104
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)