TW-45-07-L-T-475-160
Part Number:
TW-45-07-L-T-475-160
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.475" (12.065mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
135
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)