TW-26-06-G-Q-381-118
Part Number:
TW-26-06-G-Q-381-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 104POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height :
0.381" (9.677mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
104
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)