YTW-34-05-L-Q-180-150
Part Number:
YTW-34-05-L-Q-180-150
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.264" (6.700mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
136
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)