YTW-50-06-G-Q-450-097
Part Number:
YTW-50-06-G-Q-450-097
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.097" (2.464mm)
Number of Positions :
200
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)