YTW-28-09-S-6-160-125
Part Number:
YTW-28-09-S-6-160-125
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.171" (4.343mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Number of Positions :
168
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)