YTW-50-07-L-5-400-160
Part Number:
YTW-50-07-L-5-400-160
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.191" (4.851mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
250
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)