TW-50-07-G-Q-544-090
Part Number:
TW-50-07-G-Q-544-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 200POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.544" (13.818mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
200
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)