YTW-46-07-G-Q-517-060
Part Number:
YTW-46-07-G-Q-517-060
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height :
0.517" (13.132mm)
Length - Tail :
0.060" (1.524mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)