YTW-50-03-S-Q-250-120
Part Number:
YTW-50-03-S-Q-250-120
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.200mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Number of Positions :
200
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)