YTW-27-07-S-6-385-205
Part Number:
YTW-27-07-S-6-385-205
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.100mm)
Length - Stack Height :
0.385" (9.779mm)
Length - Tail :
0.205" (5.207mm)
Number of Positions :
162
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)