ZW-50-09-G-T-247-241
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-50-09-G-T-247-241
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 150POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.242" (6.147mm)
Length - Stack Height :
0.247" (6.274mm)
Length - Tail :
0.241" (6.121mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
150
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)