HDWM-50-59-G-D-437-SM-A
Part Number:
HDWM-50-59-G-D-437-SM-A
Description:
CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.902" (22.911mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.437" (11.100mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)