TW-15-06-L-Q-411-139
Part Number:
TW-15-06-L-Q-411-139
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.450mm)
Length - Tail :
0.139" (3.531mm)
Number of Positions :
60
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)