YTW-35-11-L-5-160-120
Part Number:
YTW-35-11-L-5-160-120
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Number of Positions :
175
Number of Rows :
5
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)