ZW-38-12-S-T-715-130
Part Number:
ZW-38-12-S-T-715-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 114POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.715" (18.161mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
114
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)