TW-22-12-G-D-712-205
Part Number:
TW-22-12-G-D-712-205
Description:
CONN BRD STACK 2.00 44POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.193" (4.900mm)
Length - Stack Height :
0.712" (18.085mm)
Length - Tail :
0.205" (5.207mm)
Number of Positions :
44
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)